Aparaty słuchowe przewodnictwo kostne

Aparaty słuchowe przewodnictwo kostne

19 grudnia, 2023

Dostępne na rynku aparaty na przewodnictwo kostne, stanowią alternatywe dla  tych pacjentów u których nie ma możliwości zastosowania powietrznych aparatów słuchowych.

Proces słyszenia w aparatach kostnych opiera się przede wszystkim na przekazywaniu dźwięków za pomocą drgań przez kości czaszki, bezpośrednio do ucha wewnętrznego. Wśród wielu różnych wskazań do zastosowania apratów kostnych najczęściej wymienia się różnego pochodzenia, uszkodzenia struktur w obrębie ucha zewnętrznego i / lub środkowego, a dokładnie całkowite lub częściowe niewykształcenie małżowiny usznej, niedrozwój lub niedrożność przewodu słuchowego zewnętrznego, nieprawidłowości w obrębie kosteczek słuchowych, które nie poddają się leczeniu.

Najczęściej spotykane aparaty wykorzystujące przewdonictwo kostne to aparaty umieszczane na elstycznej opasce lub te w wersji z oprawkami okularowymi. Są to przede wszystkim personalizowane rozwiązania, dostosowane do potrzeb pacjenta, jednocześnie zapewniając dobrą jakość i naturalne brzmienie dźwięku. W przypadku dzieci wprowadzono aparaty kostne opaskowe, które dodatkowo można umocować razem z nakryciem głowy. Całość transmisji sygnału odbywa się przez kość w celu wywołania wrażeń słuchowych.

W ofercie posiadamy aparaty słuchowe na przewodnictwo kostne firm: BHM, MED-EL, Bruckhoff.

Jest już dostęny najnowszy model aparatu słuchowego na przewodnictwo kostne Contact Forte austriackiej firmy BHM!

✅ Alternatywa dla chirurgii
✅ Lekki
✅ Wodoodporny
✅ Szerokie pasmo przenoszenia dźwięku
✅ Połączenie Bluetooth
✅ Mocowanie na opaskę, plastry lub do okularów
✅ Sterowanie z aplikacji.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu!

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.